KONST / Litografier / Färglitografi 6365632
*
nr 636 5632
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 18:55:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 20:52:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
nr 636 5632
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/4 20:52:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10